Sivas Değerleri

Sivas Değerleri

“SİVAS MARKALARI” TÖRENLE AÇILDI (07- 10EYLÜL 2017)

Sivas Ticaret ve Sanayşi Odası öncülüğünde Valilik ve Belediye işbirliğiyle SHOW FUARCILIK tarafından organize edilen Sivas’ta üretilen sanayi ürünlerinin sergilendiği ‘Sivas’ın Değerleri’ fuarının açılışı törenle gerçekleştirildi. Açılışa Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Vali Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın, Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Yıldırım, il protokolü ve sanayiciler katıldı.

‘Sivas’ın Değerleri’ fuarının açılışı Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımı ile gerçekleştirildi. Bakan Yılmaz Sivas’ın sanayisinin önünün açık olduğunu belirtirken, TSO Başkanı Osman Yıldırım ise bu fuarın yurt dışında yapılmasını hedeflediklerini söyledi. Fuarda sergilenen ürünler büyük beğeni ve ilgi ile takip edildi.

STSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, yaptığı açılış konuşmasında bu fuarın bir başlangıç olduğunu ve ilerleyen dönemlerde dünyaya açılmayı hedeflediklerini belirtti. Yıldırım konuşmasında, ‘’Bu sene ilk kez düzenlediğimiz fuarda Sivas’ta üretilen ve Sivas’a özgü ürünleri sergilediğimiz fuarımızın açılışını gerçekleştiriyoruz. Bugünümüzde bizleri yalnız bırakmayan Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz, Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkci ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na çok teşekkür ediyoruz. Biz biliyoruz ki bu fuar sadece Sivas’ta olmaz. Önümüzdeki dönemlerde bu ürünleri büyükşehirlerde ve hatta yurt dışında tanıtmamız gerekiyor. Bu fuarı bir antrenman niteliğinde yapıyoruz. Eksiklerimizi görüp, önümüzdeki yıllarda daha güzellerini yapmak için gayret göstereceğiz’’ dedi.

TOBB Başkanı Rifat ‘’Öncelikle Sivas’ımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu fuarın açılmasında emeği olan ve destek veren herkesi kutluyorum’’ dedi.
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ise yaptığı açılış konuşmasında, ‘’Üretmek lazım. Üretmek istihdam demektir. Üretmek ihracat demektir. Üretmek refaha doğru yol almak demektir. Şirketlerin de tanıtıma ihtiyacı var, illerinde tanıtılmaya ihtiyacı var. Sadece üretmek de yetmez. Kaliteli üretim yaparak, markalaşmak lazım. Sivas bir marka şehir. Sivas’ın marka şehir olduğunu gösterebilmek için bir araya gelip iş yapabilmek ve proje ortaya koyabilmek önemlidir. Bu fuar da Sivas için bir başlangıçtır. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, fuarımızın Sivas için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Katılımları dolayısıyla gerek Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkci’ye ve gerekse TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ediyorum’’ dedi.

Daha sonra açılış kurdelesi kesildi, Bakan Tüfenkci, Bakan Yılmaz ve il protokolü fuar alanını gezdi. Sivas’ta üretilen ürünlerin sergilendiği fuar büyük beğeni ve ilgi ile takip edildi.

E-Bülten

E-Bülten’e kayıt ol, son fuarlardan ilk senin haberin olsun.