Bizden Haberler

1. Bolu 2016 Fuarı Kapılarını Ziyaretçilerine Açtı.

BOLU Valiliği, Bolu Belediye Başkanlığı, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası, Bolu Ziraat Odası ve ilgili diğer kurum ve kuruluşların desteği ile ilk kez hazırlanan ‘Bolu 2016 Fuarı’ açıldı.

Gıda, tarım, sanayi, inşaat ve yöresel ürünlerin sergilendiği ve 100’e yakın firmanın yer aldığı ‘Bolu 2016 Fuarı’ Yaşamkent Mahallesi Pazar Alanı’nda törenle açıldı. İlk kez gerçekleştirilen fuarın açılış törenine Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, Vali Yardımcısı Ünal Coşkun, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz katıldı. Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş 3 gün sürecek fuarın açılış konuşmasında şöyle dedi:
“Hedefleri olan bir iliz. Hedefleri olan firmalarımız var. Bu noktalara canla başla geldik. Bizim işimiz, derdimiz aş, istihdam, ekonomiyi kalkındırmaktır. Ama şunu bilmeliyiz ki biz çok kriz gördük, çok badireler atlattık. Bunların hepsinin üstesinden geldik. Bu yüzde özel sektöre inanalım. Özel sektör dinamiğin en üstüdür. Rahat olun bu memlekete sahip çıkacağız. Bu memlekette taş üzerine taş koyacağız. Siz rahat olun gereken neyse yapacağız. Bu ülkede bu irade olduğu sürece her şeyi yapabiliriz. Bolu’da ilk kez böyle bir fuarın yapılmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Biraz talihsiz bir zamanda oldu ama önemli olan bir an önce normalleşmektir. Fuarın açılışında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise, ülkenin kritik bir dönemden geçtiğini belirterek şunları söyledi:
“Kritik bir dönemeçten geçiyoruz. Bu dönemeçte asıl duyarlılığı vatandaşlarımız göstermiştir. Seçilmiş, hükümete sahip çıkarak tek bir yürek, tek bir bilek haline gelme başarısını göstermiştir. Ülkemizde demokrasiye inanan insanların fazlalığını görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Her kötülükten, her şerden bir hayır doğar. İnşallah bütün hain örgütleri her birim kendi bünyesinden temizleyerek sıfırdan tertemiz bir sayfa açarak ülke kurma imkanı verecek bize yüce Allah. Bunu da başaracağımıza inanırım. Her kurum kendi içinde bununla ilgili çalışmaları başlattı. İnşallah en az hatayla en sağlıklı yapıyı hep beraber koyacağız."

E-Bülten

E-Bülten’e kayıt ol, son fuarlardan ilk senin haberin olsun.