Bizden Haberler

2. Aksaray Sanayi Ticaret Ve Turizm Fuarı Açıldı.

2. Aksaray Sanayi Ticaret ve Turizm Fuarı" düzenlenen törenle açıldı. Vali Şeref Ataklı beraberinde İl Jandarma Komutanı Albay Levent Ölmez, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş ile fuara katılan firmaların stantlarını ziyaret etti.

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş: “Geçtiğimiz yıl birincisini düzenlemiş olduğumuz Sanayi Ticaret ve Turizm Fuarımız 40bin ziyaretçi sayısına ulaşmıştı. Nüfus bazında civar illerde düzenlenen fuarlar ile kıyaslama yaptığımızda gayet başarılı olduğumuzu görülmektedir. Geçen yılki fuarımıza 70 firma katılım sağlamıştı, bu sene yaklaşık %25 artışla 85’in üzerinde firma fuarımıza katılmış bulunmakta. Siz değerli konukların huzurunda katılımcılara bizimle birlikte olduklarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray’ın marka şehir olabilmesi için bu tür organizasyonlar ihtiyacının olduğunu belirterek, Sivil toplum kuruluşlarının da Aksaray’ın marka değerini arttırmak için girişimlerde bulunduklarını belirtti. Yazgı: “Amacımız Şehrimizi en iyi seviyeye getirebilmek, bu noktada üzerimize düşen görevleri yapmak” diyerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Katılımcı firmalara katılımlarından dolayı teşekkür eden Vali Ataklı, yaptığı açıklamada: “Bu gibi organizasyonlar ile daha çok firmamız kendi ürettikleri tanıtma imkânı buluyorlar. Fuarlar illerin tanıtımında, yapılan ürünlerin tanıtılması ve pazarlanması bakımından önemli yer teşkil ediyor. Aksaray’da iki yıldır yapılan bu fuarlara katılımın da arttığını görüyoruz. Sanayimiz iyi düzeyde fakat Aksaray’da ne üretilip ne üretilmediğini bilmeyen vatandaşlarımız var. Fuarlar bu bağlamda tanıtım ve bilinirliğin arttırılmasına katkı sağlıyor” dedi.

E-Bülten

E-Bülten’e kayıt ol, son fuarlardan ilk senin haberin olsun.