Bizden Haberler

2. Bolu Fuarı Başlıyor

Bu yıl 2’ncisi yapılacak olan Bolu Fuarı, İzzet Baysal Şükran Günleri’nin de kutlandığı tarihte, 11-14 Mayıs tarihleri arasında başlayacak. Fuar; Valilik, Belediye, TSO ve Ziraat Odası tarafından destekleniyor.

İlki geçen yıl Temmuz ayında yapılan Bolu Fuarı, bu yıl İzzet Baysal Şükran Günleri ile aynı tarihte olacak. Bolu'dan yaklaşık 50 firmanın katılacağı fuara çevre illerden de destek gelmesini beklediklerini söyleyen Bolu TSO Başkanı Türker Ateş, bu fuarda Boluluların illerinde bulunan firmaları ve ürünlerini de yakından tanıyacaklarını söyledi.

Ateş, “Bölgenin gittikçe büyüyen fuarı olması amaçlanıyor Bolu Fuarı’nın. Bizim ilimizde belirlenen bir fuar alanı yok. İleride Belediye ve fuar firmaları birlikte kontak kurarak güzel bir fuar alanı belirlemek gerekiyor. Bu sene de ilgi fazla. Çevre illerin de katkı ve destek vermesi. Amacımız Bolu firmalarının ve çevre illerde faaliyet gösteren firmaların tanıtılması. Bolu halkının ilindeki sanayi ya da hangi firma olursa olsun hangi tür ürünler ürettiğini tam anlamıyla bilmiyor. Burada bu firmalar kendilerini Bolululara da tanıtmış olacak, teşhir edecek. Örneğin yöresel ürünler var. Karma fuarın amaçlarından biri bölgeye katkı sağlamak” dedi.

Fuar 11-14 Mayıs tarihleri arasında Bolu Merkez’de bulunan Kalıcı Konutlar, Yaşamkent mevkii, kapalı semt pazarında kurulacak.

Kaynak: http://www.merkeztv.com.tr/haber/22025/bolu-fuari-basliyor

E-Bülten

E-Bülten’e kayıt ol, son fuarlardan ilk senin haberin olsun.